Понеділок, 20.08.2018, 09:59
Знання - знаряддя, а не ціль...
 Персональний сайт учителя Балуєвої О.В.

Головна | Реєстрація | Вхід Вітаю Вас Гість | RSS
Меню сайту
Корисні лінки

Міністерство освіти і науки

Селидівський відділ освіти

Методична служба Селидового

Сайт Гірницької ЗОШ №17

У професіоналізмі - дія!

Пошук
Статистика
Головна » Статті » Уроки моіх колег » уроки моіх колег

Скринька українських народних казок. Колобок

Мета. Поглиблювати знання дітей про казку як вид усної народної творчості, ознайомити  з казкою "Колобок";  формувати навички правильного, швидкого читання. Вчити визначати дійових  осіб твору, виділяти серед них головного героя,  складати характеристику героя  через  аналіз його мовлення, вчинків. Розвивати усне монологічне та діалогічне  мовлення   учнів, творчу  діяльність, збагачувати активний словниковий запас, учити правильно висловлювати власні думки. Виховувати інтерес дітей до казок, бажання творити добро.

Обладнання: малюнок Колобка, слова для гри і розчитування, ілюстрації словникових слів, кружечки для тесту, картки для роботи в парах, маски героїв казки, магнітофон, запис мелодії « В гостях у казки», дитячі малюнки, ілюстрації казкових героїв.

Хід уроку

І. Організаційний момент.

 Вітання з гостями

-Добрий день вам, люди добрі!

Радо всі ми вас вітаємо,

Щастя і здоров'я вам бажаємо!

Звучить мелодія « В гостях у казки»

Зараз почнеться читання урок,

Ми з вами зробимо ще один крок

В країну чудову, в країну казкову,

Що так нас чарує й збагачує мову.

Тож сядьте рівненько, будьте уважні,

Щоб працювати було вам неважко.

 

— Сьогодні ми вирушимо у мандрівку  до Країни казок. У цій країні все чарівне. Там будуть траплятися різні зупинки з завданнями, які потрібно буде розв'язати.   А допомагати нам буде добрий і веселий казковий герой. Хто він?
Я - клубочок не простий,
Я — клубочок чарівний,
Я - тобі допоможу,
Ти за мною тепер іди
І знання собі знайди. (Колобок)

 

ІІ. Мовленнєва розминка.

 

Перша зупинка « Мовна розминка»

 

1. Фонетична зарядка.

Гра «Зроби як…»

  • Як сова кричить...(уф-уф).
  • Як котик муркоче...(мур-мур).
  • Як собака гарчить...(гр-р-гр-р).
  • Як плаче дитина...(уа-уа).
  • Як сміється...(ха-ха-ха).

2. Чистомовки.

- Попрацюємо над чистомовкою:

- Єць, - єць, - єць  -  подув сильний вітерець;

-ає, -ає, -ає – листя облітає;

го-го-го – ми збираємо його;

-ас, -ас, -ас – принесемо його в клас.

3. Розвиток мовно-слухової уваги, пам’яті.

Гра « Блискавка»

- Перевіримо вашу увагу і пам'ять. Прочитайте слова, визначте в них зайве слово. Повторіть ланцюжок слів без зайвого слова.

Хата, оселя, ліс, дім.

Чудовий, гарний, красивий, синій.

  • А що ви можете сказати за ці групи слів? (близькі за значенням).

4.  Скоромовка.

Скочив котик, сів на плотик, миє ротик і животик.

 

5. Розчитування (вправа на розширення кута зору).

Діти читають слова, які розрізані вертикально на дві половинки, що розсуваються на максимальну відстань.

- Яке слово "зайве"? Чому? (відповіді дітей)

 

ІІІ. Перевірка домашнього завдання.

Друга зупинка « Повторювальна»

- Діти, який розділ ми почали вивчати? (народні казки)

- До яких українських народних казок ви намалювали малюнки?

Тепер зробимо з ваших малюнків виставку робіт.

ІV. Мотивація навчальної діяльності. Оголошення теми і мети уроку.

Третя зупинка « Читайлик»

1. Відгадування  загадки.

- Щоб потрапити на цю зупинку, відгадаємо загадку.

Ой, набридло на віконці

Все на сонечку сидіть.

Я візьму і покочуся,

Щоб побачити весь світ. (Колобок)

- Сьогодні ми пригадаємо українську народну казку "Колобок", навчимося визначати дійових осіб  і виділяти серед них головного героя, складати характеристику героїв, спробуємо змінити кінцівку казки.

V. Сприймання й усвідомлення нового матеріалу.

  1. Словникова робота.

Вчитель.

  • Сьогодні я  з задоволенням прочитаю вам цю казку.

 -   Але перед читанням хочу звернути вашу увагу на деякі слова з казки, значення яких вам може бути незрозумілим.

Перше слово хижка - це те саме, що комора, російською мовою чулан.

- Діти, спробуйте скласти речення зі словом хижка. (В домі моєї бабусі є хижка).

Призьба - невисокий землянистий насип уздовж стін хати знадвору, російською мовою це завалинка.

Засік  -  місце, де зберігається борошно.

2. Первинне сприйняття тексту (читання казки вчителем с. 35-36. Перша пригода).

- Діти, уважно прослухайте казку і скажіть кого першого зустрів Колобок?

- Хто був самим уважнішим? Молодці!

- Так завершилася перша пригода Колобка. Далі в казці нові герої, усе повторюється.

3.Читання учнями ІІ частини « ланцюжком».

4. Гра «Бджілки».

Сам. напівголосне дочитування учнями казки до кінця (с. 36 – 37).

-         Назвіть всіх героїв казки. Хто з них є головним героєм?

5. Фізкультхвилинка.

Четверта зупинка  «РУХЛИВА»

У країні казочок
Жив веселий Колобок.
Разом з ним усі звірята
Шикувались на зарядку.

Похитали головою,

Раз — притупнули ногою,
Руки вгору піднесли,
Трішки ними потрясли,
Нахилились вліво, вправо,
Та для нього ще замало.
Руки вгору, руки вниз,
Раз— присіли, піднялись.
Головою похитали
Й працювати знов почали.

  1. Тест  «Як запам’ятали казку».
  • Наскільки ви були уважними під час слухання і читання казки, покаже тест. Нагадую: зелені кружечки вказують на правильне твердження,  червоні – на неправильне.

                               Тест

  1. Дід попросив бабу спекти хліба (ч).
  2. Першим колобок зустрів вовка (ч).
  3. При зустрічі колобок усім звірям співав пісеньку (з).
  4. Останнім, кого побачив колобок, був ведмідь (ч).
  5. Найхитрішою з героїв виявилася лисиця (з).

Самоперевірка тесту.

  • Перевірте, чи правильні у вас відповіді.
  1. Бесіда за змістом.
  • Яких звірів зустрів колобок?
  • Хто із звірів був найбільшим?
  • Чим вихвалявся колобок перед звірами?
  • Як лисичка перехитрила його?
  1. Вибіркове читання.
  • А тепер знайдіть у тексті і зачитайте відповіді на мої питання:
  • До чого дожилися дід та баба?
  • Для чого баба поклала колобок на вікні?
  • Що попросила лисиця у колобка?

9. Робота в парах.

- У вас на партах лежать картки зі словами-ознаками і зображенням одного з персонажів казки. Вам необхідно стрілочкою з'єднати ознаки, які підходять до даного персонажу.

Пари зачитують, які ознаки дібрали до казкових героїв.

Наступна зупинка « Ігрова».

10.Робота над загадками.

- Відгадайте загадки. Назвіть персонажів казки. Хто зайвий?( Їжак).

- Кого не вистачає?( Діда, баби).

- У якій послідовності з'являються герої? ( Учень, який відгадує казкового героя, надягає його маску).

•  В мене шубка з колючок,

В мене сіра спинка,

Ніс, як чорний п'ятачок,

Очі-намистинки.

Здогадався, мабуть, всяк,

Що зовуть мене...( їжак).

•  Хоч у нього й шуба є,

Та як холод настає,

Він не їсть тоді й не п'є,

І не ходить, й не гуляє,

А у лігво спать лягає.( Ведмідь).

•  В темнім лісі проживає,

Довгий хвіст пухнастий має,

Та на місці не сидиться,

А зовуть її...( лисиця).

•  Не ходжу я, а скакаю,

Бо нерівні ноги маю.

Через поле навмання

Перегнав би я коня. ( Заєць).

•  Ходить хмуро між дубами,

Хижо клацає зубами,

Весь,як є – жорстока лють,

Очі в нього так і ллють.

Зачаївся ось, примовк,

Грізний звір цей, звісно...( вовк).

11. Гра «Хто що символізує?»

Хитрість, підступність, спритність...( лисиця).

  Жорстокість, жадібність, злість… (вовк).

  Силу, незграбність , вайлуватість… (ведмідь)

  Боягузтво , слабкість, несміливість… (заєць).

12. Інсценування казки (розігрування діалогів за допомогою  масок персонажів).

13. Творча робота.

- Чому так сумно закінчилася казочка?

- Яким чином Колобок міг би уникнути такого сумного кінця?

- Як можна змінити кінцівку казки, щоб вона закінчилася добре?

- Чи треба нам в житті бути обережними з незнайомцями?

-  Чого навчила вас казка «Колобок»?

VІ. Підсумок уроку.

Наступна зупинка « Підсумкова»

- Яку казку читали?

 - Чи є у неї автор?

 Працювали ви старанно,

 Що ж почуйте у кінці:

 Так, у другім нашім класі

 Діти – просто молодці!

VІІ. Домашнє завдання.

         -  Домашнє завдання я пропоную вам вибрати самим.

  Найпростіше  завдання – с. 35-36 ,виразно прочитати казку;

  на достатньому рівні – переказати казку;

  на високому рівні – придумайте нові пригоди колобка.

Категорія: уроки моіх колег | Додав: anderyb (28.12.2014)
Переглядів: 1798 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
...
Календар свят і подій. Листівки, вітання та побажання
...
Вхід на сайт
Copyright MyCorp © 2018
Безкоштовний конструктор сайтів - uCoz